Země bez kultury
je jako tělo bez duše.

Zlehka politicky s Tomášem Klusem a prázdninovým Kultem

Velký prázdninový KULT! obsahuje dvojnásobnou dávku kultury. Čeká vás celých 48 stran plných kulturních tipů, rozhovorů, knižních a filmových recenzí i článků na nejrůznější témata. Protože léto je již v plném proudu, nezapomeneme ani na plánované festivaly. Místo na obálce tentokrát zaujmul Tomáš Klus, který si ve velkém rozhovoru rozhodně nebere servítky a otevřeně hovoří o svých názorech na současné politické dění. Věděli jste, že býval nadějným moderním pětibojařem?

Politická situace v Česku je ze zřejmých důvodů poslední dobou značně třaskavá a postupem času se ještě vyostřuje. Jedním z nejvýraznějších hlasů umělců, kteří se v tomto směru vyjadřují, je písničkář Tomáš Klus. Co vše se skrývá za kooperací s novinářem Jaroslavem Kmentou a vydáním desky ČAUČESKU?

Filmovou rubriku odstartuje zbrusu nový marvelovský seriál, vůbec poprvé věnovaný záporákovi. Je jím Thorův bratr Loki, bůh lsti a falše. U záporných postav se zdržíme déle, neboť do kin vtrhla zlá Cruella, kterou známe z oblíbeného filmu 101 dalmatinů. Milovníci animáků se mohou těšit na novinku Croodsovi: Nový věk z dílny DreamWorks Animation a společně oslavíme 40. narozeniny filmové série Indiana Jones, a to pátým a závěrečným pokračováním. Divadelní rubrika vás tentokrát spolu s Divadlem Husa na provázku přenese až za oceán – do daleké Ameriky.

Ohlédneme se společně do minulosti a zavzpomínáme na podobu brněnské Líšně během roku 1889. Přijměte pozvání také na exkurzi po zámcích, například zámkem Úsobí vás v rozhovoru provede pan Polák, jehož rodina sídlo vlastní. Na valtickém zámku pak můžete okusit krásu života na královském dvoře.

Všechny hudební nadšence potěší tipy na nová alba, pozvánka na festival Pop Messe či třicátý ročník Mezinárodního kytarového festivalu a kurzů Brno. Není hudby bez tance, a tak nezapomeňme na festival Ibérica, který roztančí Špilberk, Lužánky i Starou radnici. Knižní tipy a recenze tentokrát zahrnují vše od komiksu přes foglarovku až po čtivo pro mládež.

Prázdninové číslo je pojato opravdu poctivě, očekávat můžete obrovskou nálož rozhovorů na témata cestování, příroda, sociální prostředí či počítačové hry. Navštívíte také hvězdárnu a oslavíte Mezinárodní den koček.