Země bez kultury
je jako tělo bez duše.

Vivat kultura

Festival Vivat kultura 2022 se uskuteční v květnu příštího roku a vyvrcholí Světovým dnem kulturní rozmanitosti, který připadá na 21. května 2022. Festival bude zastřešovat vybrané kulturní akce konané v tomto období a završí jej večer vycházejících hvězd.

Do akce budou zapojeny různé kulturní instituce, například Muzeum města Brna, Konzervatoř Brno, SVČ Lužánky Brno ad. Vivat kultura tak bude probíhat na několika místech Brna a Jihomoravského kraje. Vrcholem festivalu bude samostatný večer pořádaný kulturním spolkem KULT, z. s., na kterém budou moci vystoupit začínající talentované skupiny a zpěváci.

Celý festival se již připravuje, první ročník bude žánrově zaměřen na hudbu. Aktuálně oslovujeme partnery akce. Tímto se obracíme na kapely a zpěváky s vlastní tvorbou, aby se nám přihlásili na e-mail redakce@kult.cz. Uzávěrka přihlášek je 10. března 2022. S přihlášením neotálejte, protože budeme průběžně vybírat zařazené kapely do čtenářského hlasování a představovat je v jednotlivých vydáních magazínu KULT! a na webových stránkách kult.cz. Po uzávěrce otevřeme hlasování a necháme naše čtenáře vybrat účastníky. Pět nejlépe umístěných vystoupí v rámci finálového večera. Společně s přihláškou zašlete své stručné představení, audio nahrávku a ukázkové video.

Sledujte průběh prezentací jednotlivých kapel a zpěváků, které vám budeme postupně představovat, na našich webových stránkách a sociálních sítích.