Země bez kultury
je jako tělo bez duše.

Oslaďte si život s Ivetou Fabešovou a Kultem

Ústřední rozhovor zářijového Kultu bude tentokrát opravdu sladký. Doslova. Z obálky se na vás totiž usmívá Iveta Fabešová, která je známou cukrářkou a proslula svými luxusními francouzskými dezerty. Obzvlášť hutná je filmová rubrika, která kromě zevrubných recenzí skrývá malé tajemství – najdete zde totiž zbrusu nový komiks DRAKult!

Cukrářka Iveta Fabešová se po ztrátě svých podniků a nepříjemném rozvodu vrací ke své sladké práci. Doposud budovala svoji značku v nouzových podmínkách, které přinesla pandemie koronaviru, a své dezerty nabízela prostřednictvím e-shopu. Začátkem července opět otevřela kamennou cukrárnu, kterou najdete v pražské Werichově vile.

Filmová rubrika nabídne recenze na snímky No Sudden Move, Ještě máme čas a navnadí vás na nejnovější bondovku Není čas zemřít. Do divadla vás pak vezmeme na představení Broadway Babies v podání absolventů oboru Muzikálové herectví na JAMU.

Exkurze do historie bude tentokrát obsáhlá. Začneme proměnou Bohunic, pokračovat budeme zatopeným sklepením pod Petrovem a pouť zakončíme na Špilberku, kde vyzpovídáme jeho nového ředitele a prozkoumáme místní studnu.

Také oslavíme 20leté výročí brněnského festivalu JazzFestBrno a krátce vyzpovídáme jeho spoluzakladatele. Hudební rubrika pokračuje recenzí na koncert skupiny Deloraine, která pohanskými rytmy roztančila večerní Špilberk, a pozvánkou na zahajovací koncert 10. sezóny brněnského cyklu Bacha na Mozarta!.

Samozřejmě neochudíme ani milovníky literatury. Připravili jsme zhodnocení knihy Piranesi a jak je zvykem, potěšíme i foglarovce – obsáhlým článkem o novém vydání Stínadel. Tématu knih jsme se dotkli i v rozhovoru s Evou Čerešňákovou, I. českou vicemiss, která se později objevila dokonce na postu ředitelky celé soutěže Česká Miss.

Závěrem jsme vybrali několik tipů pro váš volný čas – deskovou hru přetékající šiframi, přehled nejzajímavějších herních novinek tohoto léta a upoutávku na čtvrtou sérii Stranger Things, kterou Netflix svým fanouškům naservíruje v průběhu příštího roku, spolu s nejzajímavějšími novinkami ze seriálového světa.