Země bez kultury
je jako tělo bez duše.

Milujeme kulturu spouští video výzvy

Situace, ve které se všichni nacházíme, není jednoduchá pro nikoho. Ovšem pro jednu část naší společnosti je přímo devastující, a to pro kulturu. To se rozhodlo změnit spojení projektů Milujeme kulturu, skupina Fenomen a Prasátko Cecil se svojí zbrusu novou video výzvou. Připojte se k výzvě i vy a natočte video, kde odhalíte, co z kultury se právě ve vás ukrývá.

Projektu Milujeme kulturu vyjádřila podporu celá řada umělců od hudebníků po autorku historických oděvů. Pokud i vám není lhostejný osud české kultury, milujete naše divadla, hudbu i umění, připojte se. Podívejte se na video nebo podpořte své umělce přímo. Také můžete video sdílet nebo natočit své vlastní.

Boj za záchranu kultury není snadný a rozhodně jej nevybojuje jedinec sám. Pomocnou ruku proto podávají Milujeme kulturu, skupina Fenomen a Prasátko Cecil s technickým zázemím Jetviral a ateliéru Marleen, kteří ve videu vyzývají všechny milovníky kultury. Vytvořené video je spojením dobročinnosti, vzdělání i zábavy.

Malujete, kreslíte, zpíváte, píšete? Nebo skládáte básně? Přijměte výzvu a natočte také své vlastní video, kde vyjádříte podporu kultuře a ukážete, jak jste s ní spjati. Sdílejte video a vyzývejte své přátele, aby i oni ukázali, že v každém z nás je kousek kultury.

Za záchranu českého kulturního dění již bojují například hudební skupiny Deloraine, Tempus nebo Barbaruna, následované Terkou Dostálovou, Žanetou Zieglerovou, Sárou Novou, Lucií Pařilovou či Šáruš History Fashion. A další se přidávají. Nenechme kulturu zakrnět, společně tuto nelehkou situaci překonáme.