Země bez kultury
je jako tělo bez duše.

Listopadový kult koronaviru navzdory

Přestože situace kulturnímu dění vůbec nepřeje, magazín KULT! jede dál a přináší vám nové listopadové vydání! Z obálky se na vás usměje herečka Simona Stašová, nahlédnete do nových prostor brněnského podzemí a zaposloucháte se do tónů hudby inspirované fantasy.

Kdo nezná Simonu Stašovou, jako by snad ani nebyl. Věděli jste ale, že ji můžete potkat i v Brně? Jaký má k jihomoravské metropoli vztah a jak nahlíží na rok 2020, to vše se dozvíte v novém magazínu. Filmy a seriály vám tentokrát nabídneme prostřednictvím streamovacích platforem, které na internetu rozpoutaly doslova válku o sledovanost. Dojde i na nové kontroverzní drama Žaluji! režiséra Romana Polanského. Tentokrát vás KULT! i na chvíli rozesmutní – vzpomínkou na brněnského divadelního barda Martina Havelku, který nás 2. října 2020, po boji s těžkou nemocí, opustil.

Náladu vám pak zvedne fantasy folková hudební skupina Deloraine, která se inspiruje lidovými motivy a tematikou kultovního Zaklínače. Prozradí vám, čím jsou jako kapela výjimeční a co bude obsahem druhého alba Srdce z kamene. Knižní tipy nabídnou román Zuzanin dech, který vám připomene období 2. světové války, v kontrastu s romantickým Strmým pádem, na jehož stránkách se vydáte na dobrodružnou cestu napříč Spojenými státy.

Až to doba dovolí, můžete vyrazit na výlet do čtveřice nově zpřístupněných podzemních vodojemů na Žlutém kopci, jejichž monumentálnost vás uhrane. Další možnosti trávení volného času pak nabízí Hvězdárna a planetárium Brno nebo vědecký park VIDA!. Pomyslnou sladkou tečku udělá BK Žabiny Brno, který se aktivně zapojuje do charitativní činnosti. Přiblíží vám příběh chlapců Koláčkových, s nimiž se život nemazlil a pro které se snaží vytvořit lepší svět.

Listopadový KULT! si můžete stáhnout v PDF a podpořit tak naši činnost a pomoct nám v nelehké situaci, ve které se celá naše kultura ocitla. Děkujeme…