Země bez kultury
je jako tělo bez duše.

Kurz etikety s Ladislavem Špačkem a Kultem

Každý z nás jistě rád čas od času vyrazí do společnosti Nedílnou součástí tohoto kroku samozřejmě etiketa. Právě o té jsme hovořili s Ladislavem Špačkem, dlouholetým mluvčím prvního českého prezidenta Václava Havla. Těšit se můžete také na recenzi nového Matrixu, několik knižních tipů či oblíbené hantecové okénko v podání Honzy „Žanka“ Hlaváčka.

Je rozepnutý knoflík u kravaty stále tabu, nebo už dnešní společnost na protokolu tolik nelpí? Odpověď vám prozradí Ladislav Špaček, jehož detailní znalost etikety se stala pověstnou. Mistr E., jak je často označován, vzpomene také na Václava Havla a poskytne vám několik cenných rad ohledně oblékání a chování ve společnosti.

Do kin vtrhl Keanu Reeves v novém Matrixu a Kult byl samozřejmě u toho. Připravil si pro vás zevrubnou recenzi nejen tohoto filmu, ale také druhé řady Zaklínače a navnadí vás na nově vznikající seriál 1883. Ten je prequelem úspěšného Yellowstonu, jehož poslední série trhala rekordy sledovanosti.

Milovníky historie a dobrého moravského vína potěšíme příběhem o vinárně U Královny Elišky a připomeneme další z kultovních osobností moravské literatury, a to Jana Skácela. U literárních autorů se zdržíme trochu déle a představíme vám dětskou knihu Žabarádi, nový počin spisovatele Pavla Renčína. Abychom knižní nadšence potěšili ještě více, zrecenzovali jsme pro vás Zkázu jezerní kotliny z pera Petra Huga Šlika, který navázal na Foglarovu Chatu v Jezerní kotlině či pokračování komiksových knih ze světa Star Wars.

Obvyklou dávku kultury jako vždy ozvláštníme i špetkou zábavy. Představí se vám Matěj Houška, teprve 13letý nadšený rybář, který se rovněž věnuje natáčení rybářských pořadů na YouTube. Na ryby můžete vyrazit i vy, nebo se třeba zúčastnit velkého Putování po Středozemi – nové deskové hry, kde se setkáte se svými oblíbenými hrdiny z Pána prstenů a Hobita. Také neseme poněkud smutnou novinku o odkladu vydání dlouho očekávaného pokračování hry S.T.A.L.K.E.R., která hráče přenese do děsivého okolí Černobylu. Ale nebojte se, hru můžete očekávat ještě letos.