Země bez kultury
je jako tělo bez duše.

Jak to funguje

1) Individuální podpora na transparentní účet

Na transparentní účet můžeš zaslat libovolnou částku jako dar, který bude využit na naši činnost spojenou s podporou a propagací kultury, např. na náklady spojené s napsáním a zveřejněním tiskové zprávy kulturní instituce na portále TZonline.cz nebo zveřejněním článku na kulturním webu kult.cz. Sepsání jedné takové zprávy stojí od 290 Kč do 1 990 Kč. Prostředky budou výhradně použity na tvůrčí činnost redaktorů a na pomoc kulturním subjektům.

2) Cílená podpora projektu

Pokud nechceš poslat peníze na transparentní účet, můžeš přímo podpořit kulturní projekt. Smysluplně tak pošleš peníze na konkrétní věc a podpoříš konkrétního umělce.

Stejně jako ostatní máš i ty možnost přihlásit svůj projekt na MilujemeKulturu.cz. V tomto případě se nejprve zaregistruj.

Jaký bude další postup?

Po schválení registrace ti přijde e-mail s instrukcemi a s odkazem, kde můžeš zadat svůj projekt. Aby mohl být zahájen schvalovací proces, je nutné vyplnit základní údaje o projektu, jako například cílovou částku, krátce jej představit a přiložit videa a fotografie. 

Až projekt projednáme, obdržíš od nás informační e-mail o jeho schválení, či neschválení. Zahájenou kampaň budeme následně společně propagovat, aby se o ní dozvědělo co nejvíce lidí, a zvýšily se tak šance na její úspěšné ukončení. 

Sběr finančních prostředků pak bude probíhat po určenou dobu, po dosažení cílové částky tě systém následně sám upozorní a můžeš požádat o výplatu peněz. Tyto ti budou obratem odeslány a projekt je tímto úspěšně uzavřen. Pokud není dosažena cílová částka, projekt nebyl bohužel úspěšný, a tak se peníze vrací dárcům.

Každým zahájeným projektem pomáháš nalézat nové cesty, jak udržet českou kulturu nad vodou. Děkujeme!