Země bez kultury
je jako tělo bez duše.

Chceme kulturně žít – spolek KULT iniciuje výzvu

Brněnský spolek KULT, z. s. mající za cíl podporu kultury a kulturního dění, přichází s novou veřejnou výzvou Chceme kulturně žít. Akce vyvrcholí v Den kulturní rozmanitosti, který připadá na 21. května (pátek), a přidat se může opravdu každý. Připojte se i vy a odhalte kousek kultury, která ve vás je.

21. květen je Dnem kulturní rozmanitosti. Probuďte v sobě kousek kultury a připojte se k výzvě Chceme kulturně žít.

Cílem naší činnosti je podpora a propagace kultury, proto jsme se rozhodli upozornit na její současný stav výzvou Chceme kulturně žít. Mám pocit, že kultura se ocitla na okraji zájmu politiků i společnosti, přitom divadla, hudba, umění ad. hrají v naší zemi nezastupitelnou roli. Zaslouží si naši pozornost,“ upřesnil Radek Holík, předseda spolku KULT, z. s. a iniciátor výzvy (za)chraňme naši kulturu.

Je to snadné. Vyberte si venkovní či veřejně přístupné místo, např. veřejný park, trávník před domem nebo střechu svého domu, a rozbalte tam své náčiní – kytaru, klávesy nebo třeba hrnce. S radostí projevte svůj kulturní cit, ať už je jakýkoliv. Zpívejte, hrajte, tancujte, malujte, podporujte… Dáte tak jasně najevo, že kultura vám není lhostejná, a připojíte se ke spoustě další lidí, kteří chtějí už konečně opět kulturně žít.

Nepořádáme žádnou akci, jsme jen iniciátory a koordinátory. Obracíme se tímto na všechny lidi, kterým na kultuře záleží, obracíme se i na kulturní instituce, podnikatele, média, spolky, aby projevili sounáležitost a v tento významný den ukázali kulturu a její podporu v jakékoliv formě a dali tak jasně najevo, že kulturu potřebujeme k životu. Seznam všech zapojených budeme průběžně zveřejňovat na www.milujemekulturu.cz i na FB události,“ doplnil Radek Holík.

A co dál? Stačí když na e-mail redakce@kult.cz nebo na FB událost pošlete místo, čas a žánr svého vystoupení (hudba, divadlo, tanec…), potěší nás i fotka nebo video, které můžete případně sdílet i na Facebooku, anebo jiný druh podpory. Chceme přece žít opět jako lidi.

Zapojte se samozřejmě za dodržení všech aktuálních vládních nařízení. Ukažme společně všem, že kultura v nás je stále naživu. Přidejte se k nám. Děkujeme.