Země bez kultury
je jako tělo bez duše.

Aktuality

Za železnou oponu s Alenou Mornštajnovou a Kultem

Červnový Kult je venku a současně s ním ožívá i kulturní dění. Recenzní rubrika napoví, na co si vyrazit do kina či divadla, Mlsná tužka navnadí vaše chuťové pohárky a těšte se i na solidní dávku nostalgie. Vrátíte se na chvíli do foglarovských Stínadel a společnost vám budou po letech dělat legendární Přátelé. Velký rozhovor s Alenou Mornštajnovou pak nabídne pohled na fiktivní utopickou společnost, kde k sametové revoluci nikdy nedošlo.

Číst víc »

Raego podporuje Milujeme kulturu

Projekt Milujeme kulturu přivítal do své video výzvy novou tvář. Řady zapojených umělců, kteří natočili video na podporu kultury, rozšiřuje zpěvák a rapper Ladislav Pham alias Raego. V aktuálním čísle magazínu KULT! naleznete velký rozhovor s ním a také recenze na jeho knihu a nové album.

Číst víc »

O řeči obrázků s Kultem a Janem Budařem

Tváří březnového Kultu se stal herec, spisovatel a budoucí režisér Jan Budař, který se rozpovídal i o vlastních ilustracích. Čeká vás množství knižních recenzí, kde si pro sebe velký prostor získal Jaroslav Foglar, který vdechl život Rychlým šípům nebo Hochům od Bobří řeky. A abyste poznali magazín KULT! i z méně formální stránky, představíme vám našich sedm Rytířů Kultu.

Číst víc »